3 Yaş Gemlik Trilye Sofralık Zeytin Fidanı
3 Yaş Gemlik Trilye Sofralık Zeytin Fidanı
Gemlik Trilye Sofralık Zeytin Fidanı 2 Yaşında 50-70cm Tüplü
3 Yaş Gemlik Trilye Sofralık Zeytin Fidanı

3 Yaş Gemlik Trilye Sofralık Zeytin Fidanı (FDN00123)

Fiyat : ₺39,90(KDV Dahil)
₺3,32 'den başlayan taksitlerle

50-70cm 2 Yasinda Tüplü

FİDAN HAKKINDA;

  • Orta kuvvette gelişir.
  • Meyve orta iriliktedir.
  • Meyve kabuğu siyahtır.
  • Çekirdekleri orta iriliktedir.
  • Verimlidir.

TOZLAYICISI

Ayvalık ve Çakır çeşitleridir.

GÜBRELEME

Meyve ağacını gübrelerken verilecek olan gübreyi ağaçın taç iz düşümlerine atılmalıdır.belirli dönemlerde toprağı organik maddece zenginleştirmek için toprak düzenliyci ,organik gübre ve diğer organik gübreler tamamen yanmiş gübreler kullanılmalidir.

İKLİM

Zeytin ağacı Akdeniz ikliminin hâkim olduğu yerlerde yetişir. Kışları ılık ve yağışlı, yazları kuru ve sıcak geçen yerlerde ekonomik anlamda zeytin yetiştiriciliği yapılır.Zeytin, +40 ºC ile -7 ºC arasındaki sıcaklıklarla dayanabilse de iyi bir büyüme ve meyve oluşumu için yıllık ısı ortalaması 15-20 °C arasında olmalıdır. 

TOPRAK İSTEKLERİ

Toprak bakımından isteği azdır. İklimi uygun olan çok fakir topraklarda da yetişebilir. Su tutan ağır toprakları sevmez. 

DİKİM

  • Fidanlar arazi şartlarına göre değişik şekillerde ve taç büyüklüğüne, çeşide bağlı olarak da 4x6 m - 7x7 m aralıklarla dikilebilir.

BUDAMA

Genellikle zeytine doğal gelişme şekline uygun dört ana dallı goble şeklinin verilmesi uygundur. Zeytin bol güneş ve hava ister. Bu tarz budama ile kuru-kırık-hastalıklı, şekli bozuk ve obur dallar kesilir. Dallar hafif seyreltilerek içerilere güneş ışınlarının sızması sağlanır. Hiçbir zaman kuvvetli kesim uygulanmaz.Zeytinde dallar her yıl verdiği senelik sürgünlerle ana dal ve yan dallardan uzaklaşır. 

 

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN WHATSAP HATTI ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ 

WHATSAP HATTI : 0544 535 68 31