• Ekim 16, 2020

  Limon Fidanları

  Limon fidanları; düşük sıcaklığın olmadığı yerlere dikilmelidir. Kumlu tınlı veya killi tınlı, yüksek besin içeren topraklara dikilmelidir.

  Limon fidanları ilkbahar aylarında dikilmelidir. 50-60 santimetre derinlikte çukur açıldıktan sonra dikilmeli ve mutlaka can suyu verilmelidir. 

  8-10 günlük periyotlarda sulanmalıdır. İlkbahar sürgünleri başlamadan budanmalıdır.

  limon fidanı , Limon Fidanları
 • Eylül 23, 2020 MEYVE FIDANLARI

  Armut Fidanları

  Armut fidanı, armut yetiştiriciliğinden istenilen verimin elde edilmesi için seçilirken özen gösterilmesi gereken bir konudur. Armut fidanları dikilirken ekilecek toprağın ıslak ya da nemli olması gerekmektedir. Armut fidanları dikildikleri dönemde rüzgara maruz kalması fidanların istenilen şekilde büyümesine engel olmaktadır. Armut fidanları ekildikten sonra 10 ile 15 litre arasında su verilmeli ve fidanlar destek çubuklarına bağlanmalıdır.

  Armut Fidanları , Armut fidanı , Armut fidanı bakımı , Armut fidanı fiyatları , Armut fidanı fiyatı
 • Eylül 22, 2020 MEYVE FIDANLARI

  Elma Fidanları 

  Elma ülkemizde sevilerek tüketilen meyveler arasındaki en önemli seçeneklerden bir tanesidir. Ülkemizin elma üretiminde dünyada ilk 5 arasında yer almasından dolayı elma üretimi oldukça önem arz etmektedir. Elma üretiminde elma fidanları istenilen verimin elde edilebilmesi için önem arz eden bir konudur. Elma fidanları seçilirken iklim ve toprak özelliklerine uygun tercihler yapılmalıdır.

  Elma üretiminde en önemli unsurlardan bir tanesi iklimdir. Elma soğuk ve ılıman iklimleri seven, ılıman soğuk iklimde ise en yüksek verimliliğin elde edilebilmesini sağlayan bir meyve türüdür. Kış dinlenmesine en çok ihtiyaç duyan meyve olan elma, yaz sıcaklıklarını sevmemektedir. Sıcaklık arttığında büyüme durmaktadır.

   

  Elma birçok toprak tipinde yetiştirilebilmektedir. Elma pH derecesi 6 ile 6.5 dışında olan topraklarda yetiştirildiğinde istenilen verim elde edilemediği gibi özellikle normal kumlu topraklar ve orta derecede humuslu topraklarda üretildiğinde en yüksek verimliliği sağlamaktadır.

  elma fidanı, elma fidanları
 • Temmuz 10, 2020

  Ayva Fidanları

  Ayva ülkemizde en çok tercih edilen meyve türlerinden bir tanesidir. Ayva gerek taze tüketim gerek marmelat gerekse reçel üretimi için tüketilen ve ticari değeri oldukça yüksek olan meyvelerden bir tanesidir. Ayva fidanları ayva üreticiliğinde en önemli hususlardan bir tanesidir. Ayva üretiminde istenilen verimin elde edilmesi için toprağa ve iklime uygun ayva fidanlarının seçilmesi oldukça önemli bir konudur.

  Ayva çeşitleri elmaya benzeyen ayvalar ile armuda benzeyen ayvalar olmak üzere iki tanedir. Ülkemizde yetiştirilen ayva türleri genel olarak armuda benzeyen ayva türleri arasındadır. Ayva türlerinin az olmasındaki en önemli etkenlerden bir tanesi bu meyve türünün armut ve elmanın gölgesinde kalmasıdır.

  ayva fidanı, ayva fidanları