Difenbahya Maren
Difenbahya Maren
Difenbahya Maren
Difenbahya Maren
Difenbahya Maren

Difenbahya Maren 40- 50 cm (SLN0007)

Fiyat : ₺61,00(KDV Dahil)
₺61,00 'den başlayan taksitlerle

Difenbahya Maren 40 - 50 cm

 

  • Saksı Hariç Boyu 40-50 cm 
  • Paketleme şeklimiz karton kutularla özenle hazırlanıp,paketlenmendedir.
  • Ürünler üretim saksılarında gönderilmektedir.
  • Resimlerimiz bizim kendi çekimlerimizdir.

 

Tropikal bir çiçek olduğu bilinen difenbahya, sanıldığı gibi bakımı zor bir bitki değildir. Yaprağının üzerindeki sarı bölgeler, çiçeğe otantik bir hava katar.

Difenbahya bitkisinin bakımı:Difenbahya, güneşe çok ihtiyaç duyan bir bitki değildir. Gün içinde ortalama iki saat güneş ışığı yeterli olur.Her ne kadar soğuğa dayanıklı olsa da, ortam ısısının 5 derecenin altına düşürülmemesi gerekir. Bol perlitli topraktan hoşlanan difenbahya, toprağı gübre ile zenginleştirildiği takdirde gözle görülür şekilde hızla büyüyebilir. Difenbahya’nın toprağı yılda bir defa değiştirilmelidir. Ayrıca vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayabileceği takviye besinlerden de yararlanırsanız bitki gelişiminde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Difenbahya bitkisinin sulanması: Suyun dinlendirilmiş su olması çok önemlidir.Orta seviyede su isteyen bir çiçek olan difenbahya, her zaman oda sıcaklığındaki su ile sulanmalıdır. Toprağı hafif nemli olsa bile alıştığı sıklıkta sulanmayı ister.  Yaz aylarında haftada iki kez, kış aylarında haftada bir kez sulanması idealdir.

Difenbahyanın çoğaltılması: Gövdesinde boğum çizgileri belirgin olan Difenbahya bitkisinin birden fazla dalı varsa düz uçlu, steril edilmiş kesici yardımıyla dalı boğum çizgisinden kesiyoruz. Ve bu parçayı oda sıcaklığında dinlendirilmiş suya koyuyoruz. Bitkinin hızlı köklenmesi için suyun içerisine bir adet kesme şeker atabilirsiniz. Kök uzunluğu 10-15 cm olduktan sonra bitkinizi yeni bir saksıya dikebilirsiniz.

Benzer Ürünler