Ginseng Bonzai
Ginseng Bonzai
Ginseng Bonzai

Ginseng Bonzai (SLN0001)

Fiyat : ₺75,00(KDV Dahil)
₺75,00 'den başlayan taksitlerle

Ginseng Bonzai

Ginseng bonsai bakımı:Ginseng ağaçları normalde kalın ve sert yapraklı ağaçlardır. Bu özellikleri ginseng bonsai bakımı için hem avantajlı hem de dezavantajlıdır. Ginseng bonsai bakımı için en önemli faktör ışıktır.Ginseng bonsai ağacını direkt güneşe koymayın ancak odanın aydınlık bir bölgesine yerleştirin.

Ginseng bonsai budamanın püf noktaları: Budama , ağacın gelişim hızını dengede tutmaya yarayacaktır. Direkt aşağıya ya da yukarıya doğru gelişen dal olması durumunda onları budamak önemlidir. Zira yukarı doğru giden dal çok güçlü, aşağı doğru gidende çok zayıftır. İkisi de bonsaide istenmeyen durumlardır. Sağlıklı bir bonsai, iyi yapılan budamayla yetişebilir.

Ginseng bonsainin sulanması: Fazla su sevmez az su ile idare edebilir. Bulunduğu ortam nemli değilse ise ginseng bonsai ağacına 3-4 günde bir sulamanız yeterli olacaktır. Bulunduğu ortam nemliyse bu süreyi 5-6 güne de uzatabilirsiniz.Sulaması yağmurlama şeklinde, toprağın suyu yavaşça emeceği şekilde yapılması gerekmektedir.İlk suyu verildikten sonra, 20 dakika sonra yağmurlama şeklinde tekrar su verilerek, toprağın suyu emmesi sağlanmalıdır.Saksının altına çakıl taşı konulması, bitkinin köklerinin sulama sırasında çürümesine engel olacaktır.Temizlenmiş kökler, çürüme yayılmadan sağlıklı şekle gelecektir.Bitkinizi sularken mutlaka dinlenmiş su yada kaynamış soğumuş su kullanmanızı tavsiye ederiz. Musluk sularındaki aşırı klor ve kireç bitki köklerine zarar vermektedir.Bonsai bitkinize ilkbahar ve sonbahar aylarında 2 defa olmak üzere vitamin takviyesi yapmayı ihmal etmeyin.

Benzer Ürünler