Napolyon Kiraz Fidanı 3 Yasında Aşılı 120-150cm Tüplü
Napolyon Kiraz Fidanı 3 Yasında Aşılı 120-150cm Tüplü
Napolyon Kiraz Fidanı 3 Yasında Aşılı 120-150cm Tüplü
Napolyon Kiraz Fidanı 3 Yasında Aşılı 120-150cm Tüplü
Napolyon Kiraz Fidanı 3 Yasında Aşılı 120-150cm Tüplü

Napolyon Kiraz Fidanı 3 Yasında Aşılı 120-150cm Tüplü (FDN00052)

Fiyat : ₺69,90(KDV Dahil)
₺5,82 'den başlayan taksitlerle

120-150cm 3 yasinda Tüplü Asili

FİDAN HAKKINDA;

  • Meyvesi kalp şeklindedir, kabuğu kırmızı renkte olup olgunlaşma döneminde kırmızı-bordo rengine dönüşür.
  • Orta irilikte, tatlı, sert ve suludur.
  • Ortalama meyve eni (geniş kısım) 20 mm. sap hariç meyve uzunluğu 21 mm olup yaklaşık meyve ağırlığı 9–9,5 gram civarındadır.
  • Haziran ayının 3.haftasından itibaren hasat edilmeye başlanır.

TOZLAYICISI

Starks Gold,Lambert , Bigarreu Gaucher, Bing çeşitleridir.

GÜBRELEME

Meyve ağacını gübrelerken verilecek olan gübreyi ağaçın taç iz düşümlerine atılmalıdır.belirli dönemlerde toprağı organik maddece zenginleştirmek için toprak düzenliyci ,organik gübre ve diğer organik gübreler tamamen yanmiş gübreler kullanılmalidir.

İKLİM

Kiraz ağaçları kış dinlenme döneminde -20,-26 oC kış soğuklarına dayanıklıdırlar. Düzenli verim alabilmek için çiçeklenme döneminde hava sıcaklıklarının uzun süreli olarak -2 ila -4 oC nin altında düşmemesi ve havaların yağışsız olması istenir. Kiraz bahçelerinde sulama şarttır.

TOPRAK İSTEKLERİ

Kumlu-tınlı topraktan killi-tınlı toprağa kadar bir çok toprak tipinde bahçe kurulabilir. Fakat toprak pH'sının 6-7 civarında geçirgen,derin,besin ve organik madde miktarınca zengin olması istenir. Yüksek oranda kireçli,kumlu ve kıraç topraklarda kiraz bahçeleri kurulmamalıdır.

DİKİM

  • Anaç olarak bodur anaçlar kullanılmış ise ağaçlara verilmesi gereken aralık ve mesafeler, çoğu çeşitler için 2,5x5m, yarı bodur veya kuvvetli anaçlar kullanılmış ise 5x5m veya 5x7m önerilmektedir.

BUDAMA

Ağaçlara uygulanan şekil budaması, ağırlıklı olarak ilk 5-7 yılda yapılır. Daha sonraki budamalar ise şeklin korunmasına ve verime yöneliktir. Yıllık sürgünler üzerinde şiddetli bir kesim yapılmamalıdır. Verim budaması düzenli olarak her yıl mutlaka ağacın gelişme kuvvetine göre yapılmalıdır. Ağaçların fizyolojik dengesi için genellikle genç ağaçlar hafif, yaşlı ağaçlar ise biraz daha sert budanır.

 

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN WHATSAP HATTINA ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ 

WHATSAP HATTI : 0544 535 68 31