Nova Mandalina Fidani 3 Yasinda Asili 120-150cm Tüplü Üzeri Meyveli
Nova Mandalina Fidani 3 Yasinda Asili 120-150cm Tüplü Üzeri Meyveli
Nova Mandalina Fidanı 3 Yaşında Aşılı 120-150cm Tüplü
Nova Mandalina Fidanı 3 Yaşında Aşılı 120-150cm Tüplü

Nova Mandalina Fidanı 3 Yaşında Aşılı 120-150cm Tüplü (FDN00080)

Fiyat : ₺59,90(KDV Dahil)
₺4,99 'den başlayan taksitlerle

Üzeri Meyveli 120-150cm 3 yasinda Tüplü Asili

FİDAN HAKKINDA;

  • Meyve kabuğu pürüzlü ve kalın, rengi açık turuncu olan bu mandalina çeşidi, birçok üretici ve pazarlamacı için ideal bir üründür.
  • Meyve kabuğunun ete çok sıkı şekilde bağlı olmasına ve soyulmasının zorluğuna rağmen, Nova tat ve aroma bakımından birçok mandalinadan çok daha farklıdır.
  • Dilimleri kolaylıkla ayrılabilen, sulu ve yemesi keyifli bir mandalina olan Nova, depolama koşullarında da başarılı bir performans sergilemektedir.
  • Meyve ağırlığı ortalama 170 gram'dır.
  • Kasım ayında hasadı başlayan bu çeşidin kesimi Aralık ayına bırakıldığı zaman, meyve çok daha tatlı bir aromaya sahip olur.

TOZLAYICISI

Orlando ve Temple çeşitleridir.

GÜBRELEME

Meyve ağacını gübrelerken verilecek olan gübreyi ağaçın taç iz düşümlerine atılmalıdır.belirli dönemlerde toprağı organik maddece zenginleştirmek için toprak düzenliyci ,organik gübre ve diğer organik gübreler tamamen yanmiş gübreler kullanılmalidir.

İKLİM

Tüm turunçgiller gibi mandalina ağaçlarının da en önemli isteği sıcak bir ortamda yetiştirilmektir. Bu ağacın yetiştiriciliğinin yapıldığı yerde sıcaklıklar -3, -4 derecenin altına düşmemelidir. -9, -10 derecenin altına düşen sıcaklıklarda mandalina ağaçları donup ölebilir. Dayanamayacağı en yüksek sıcaklıklar ise, 45 derece ve üzeridir.

TOPRAK İSTEKLERİ

Tüm turunçgiller gibi mandalina ağaçları da en iyi, bol humuslu, derin, süzek (suyu iyi akıntılı), kumlu-tınlı, tınlı ya da killi-tınlı topraklarda yetişir. İyice derine inen köklerinin oksijen gereksinimi fazla olduğundan, mandalina ağacı kesinlikle ağır topraklarda yetiştirilmemelidir. En uygun toprak pH'sı 5,5-6 olmalıdır.

DİKİM

  • Mandalina fidanlarının dikim aralıkları, geniş taç yapan mandalinaların 5x5 m veya 4x6 m , küçük taç yapan mandalinaların ise 4x3 m aralıkla dikilmesi uygundur.

BUDAMA

Tüm turunçgiller gibi mandalina ağaçlarına da şekil ve ürün budamaları uygulanır ve genellikle ağaçlara kase şekli verilir. Şekil budamasına, ağaçların ürün vermesiyle başlanır. Mandalinalarda budamanın en uygun olduğu zaman ilkbahar don tehlikesinin geçtiği ve ilkbahar sürgünlerinin başlamadığı dönemdir.

 

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN WHATSAP HATTI ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ 

WHATSAP HATTI : 0544 535 68 31